Trd krompir

marjanap  

član od: 12.8.2003

sporočila: 40

tema odprta - 5. feb 2004 7:22 | ogledi: 5.089 | odgovori: 10

Mene pa zanima, zakaj imam prav vedno pečen krompir v pečici trd ko kamen? Tudi moj pomfri se ne more ravno primerjat s kaksno mehkobo. Uporabljam Zvezda olje in imam ventilatorsko pečico. Po enem nasvetu sem najprej krompir malce pokuhala, nato spekla, pa je bil rezultat enak, le da je imel poem okus se po vodi. Hvala.

Marjana Puhman

TanjaG.  

član od: 6.7.2002

sporočila: 509

5. feb 2004 8:31

Ma kje pa krompir nabavljaš? Jaz nikoli ne pokuham krompirja, preden ga spečem v pečici ali ocvrem pomfri, kar je sicer redko, pa nikoli ne dobim trdega krompirja. Nimam friteze, imam kombinirano pečico (mikrovalovna, grill, konvekcijska z ventilatorjem), pečem na olivnem olju tako, da pekač samo malce pomastim, žlico olja pa polijem čez narezan krompir, ko ga imam še v skledi. Poleg olja dodam še različne začimbe in krompir v skledi fajn pretresem, stresem v pekač in zbašem v pečico na 220. Občasno ga vzamem ven in pretresem v pekaču. Nikoli se mi še ni prijel, niti zažgal in vedno je super okusen. TanjaG.

TORTICA  

član od: 5.8.2002

sporočila: 990

5. feb 2004 8:42

Tudi moj krompir ni trd, če je seveda res pečen! Peči ga je treba skoraj celo uro. Sem pa tudi jaz uporabljala olivno olje, a zatem izvedela, da ni primerno za visoke temperature in da ga je bolje uporabljati hladnega na koncu, ko je jed gotova. Bi bilo kar logično, saj gre za hladno stiskano olivno olje. No, tole bytheway. Da se pa ne prime pekača, pa jaz prej olje, odslej navadno, v pekaču segrejem in naj vsipam krompir, potem se pa res ne prime in ni treba toliko "potresavati" pleh.

suzanar  

član od: 29.1.2004

sporočila: 458

5. feb 2004 10:45

Krompir se v pečici res peče celo uro. Jaz ga na koščke zrezanega solim, začinim in naoljim, pa je dober. Dokler sem ga dajala samo v pomaščen pekač, pa je bil tudi moj vedno trd, da je bilo joj. Zelo dober krompir v pečici pa je tudi na drug način: Olupljen krompir zrežem na rezine, začinim in zložim v pekač. Dodam kosmiče masla. Med plasti se lahko nariba sir ali kaj drugega (šunka ...). Vse skupaj prelijem z mlekom in posujem z naribanim sirom ter dam v pečico. Krompir pride sočen in je primeren s kakšno omako, ali pa tudi zraven pečenke. Suzana

ALENKA_D  

član od: 2.12.2002

sporočila: 153

5. feb 2004 13:50

Jaz pa krompr olupim, nato pa mu dodam mešanico česna, malo čebule in korenja. Vse skupaj osolim in naoljim. Dam v pekač ali jeno posodo in dodam malo-res malo juhe. Pokrijem in tako pečem v pečici približno 45 min, nato odkrijem, zvišam temperaturo in zapečem. Krompir je vodno mehak in hkrati zapečen. ALENKA DOLENC

anja  

član od: 2.9.2001

sporočila: 1431

5. feb 2004 14:31

Kaj pa če imate prevročo pečico za krompir, če postavite krompir v ogreto pečico npr.250C se bo samo hitro zapekel in bo postal trd, res se mora peči skoraj uro na 180c-no vsaj v moji pečici, ki je tudi ventilatorska.Po mojem bi se moral speči vsak krompir ne glede na sorto, samo okus bi bil pri različnih sortah različnega okusa. Hja kaj pa vem kje drugje bi bil vzrok trdega krompirja.... Anja

d.  

član od: 3.12.2003

sporočila: 523

5. feb 2004 15:55

Pri nas smo čisto nori na pečen krompir. Včasih ga narežem na cca centimeter debele kolobarje, včasih pa na krhlje ter dodam dobro žlico olivca, sol pa še kakšne začimbe, na primer rožmarin. Zmešam in porazdelim po pekaču ter pečem na 200 stopnijah kakšno uro. Zraven pa naredim smetanovo pomako s svežimi zelišči (če jih nimam uporabim kar suha) in česnom, limono, skuto... Superca! Darja

elena  

član od: 27.12.2003

sporočila: 68

5. feb 2004 22:11

MOGOČE PA TI, KO IMAŠ VKLOPLJEN VENTILATOR, LE TA KROMPIR IZSUŠI?? Nada

zima  

član od: 16.1.2004

sporočila: 574

6. feb 2004 15:53

Mi krompir vedno pečemo v pečici tako, da pred pečenjem v pekač poleg krompirja nalijemo kak dl vode, nato pa med peko večkrat potresemo ali pomešamo (da je ves lepo zapečen). Na koncu dodamo za žlico olja in premešamo. Krompir je zmeraj mehak in sočen. Ta postopek uporabim vedno, ne glede na to, kaj k krompirju dodam - razen, kadar ga pečem skupaj z lignji. Ti pa spustijo sami toliko vode, da je ni potrebno dodajati. lp ZIMA

Nataska  

član od: 27.11.2003

sporočila: 186

9. feb 2004 9:26

Jaz ga pa narežem na krhlje dam v eno posodo, dodam olje, česen, sol, malček vegete(vem da ni zdrava ampak jo dam res malo) in malo vode vse skupaj zmešam kar z roko da je res vsak krompir namazan in dam na pekač vse tudi tisto omakico ki ostane na dnu posode in dam pečt na 200 stopinj pa pride odličen. Natasa

vesna.p  

član od: 21.12.2003

sporočila: 32

10. feb 2004 17:38

Ojla! Krompir je pri nas trd samo, če ga pečemo v prevroči pečici. Moja najboljša temperatura je od 180-190*C, da se ne sprime posode v kateri se peče, pa namesto več olja uporabim pergamentni papir za peko peciva. Pa še čiščenja je manj!!!!!!!! LP vesna.p

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Venturini
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti